کتابخانه عمومی امام حسین (ع)

دنبال کنندگان ۶ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
آخرین نظرات
 • ۲ خرداد ۹۶، ۱۲:۵۷ - پوریا قلعه
  ^ـ^
 • ۱۸ آبان ۹۵، ۱۱:۰۸ - علیرضا علیرضا
  عالی بود
پیوندهای روزانه

۱۵ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

۲۵
خرداد
 • کتابخانه امام حسین (ع)
۲۵
خرداد


فزت و ربّ الکعبه
هنگامی که ضربت سهمگین ابن ملجم مرادی بر وفق مبارک امیرالمؤمنین(ع) فرود آمد، در این هنگام امام علی(ع) فرمود: «فزت و ربّ الکعبه»
 معنای جمله «فزت و رب الکعبه» این است که به خدای کعبه نجات یافتم و به آرزوی خود و خیر و خوبی رسیدم. البته این امر سعادتمندی و رستگاری است، چرا که نهایت آرزوی آدمی بر آن است که خود را از درد و رنج‌های دنیا رهایی دهد و به خیر و خوبی دائمی برسد.
 
از نظر انسان‌هایی مانند علی(ع) مرگ و شهادت از قفس و زندان این عالم رهایی یافتن و به نهایت آرزوی خود رسیدن است. خصوصاً وقتی که در عالی‌ترین مراتب انسانیت قرار دارند و به مراتب عالی لقاء و رؤیت پروردگار خود رسیده‌اند که حتی مرگ خود را شهادت و کشته شدن در راه امید و آرزوی خود قرار می‌دهند و بالاترین لقاء و رویت الهی برای آن‌ها حاصل می‌شود.
 
استاد شهید مطهری در این رابطه می‌فرماید: این است که می‌بینیم، علی(ع) آن گاه که می‌بیند مرگش به صورت شهادت نصیبش شده از خوشحالی در پوست نمی‌گنجد، ‌لذا در لحظات آخرین حیاتش می‌فرماید: به خدا سوگند هیچ امر مکروه و خلاف انتظاری برای من رخ نداده است، همان رخ داد که می‌خواستم و به آرزوی خود که شهادت است رسیدم، مثل من مثل کسی است که شب تاریک در جستجوی آب در صحرایی می‌گردم، ناگاه چاه آبی یا سرچشمه‌ای پیدا می‌کند، مثل من مثل جوینده‌ای است که به مطلوب خود نائل گشته است.

 

 • کتابخانه امام حسین (ع)
۲۵
خرداد


شب قدر
شبی که نزول قرآن عظیم را تاب آورده است.
در چنین شبی قلم تقدیر خداوند چشم به اعمال بندگان دوخته است.
آنها که آمرزش میطلبند ، آنها حج خانه خدا دلشان را برده است، آنها که امن و ایمان و تندرستی و روزی فراوان طلب می کنند ، قدر این شب را بهتر می دانند.
در این شب ملائکه آسمان مقدرات خلق را به زمین می آورند.
تنزل الملائکه و الروح فیها باذن ربهم من کل امر( سوره قدر آیه 4)
و مقصد کاروان ملائکه قلب مقدس امام (ع) است.
مقصدی بهتر از آن نمی شناسند .
امشب برای دلدادگانی که آرزوی ظهور امام حاضر را به دل دارند غنیمت است تا همتی کنند و چون ملائکه خودشان را به محضر امام برسانند.
ادب کنند تا راه یابند .
امشب آدابی دارد؛ ادبش نماز است، شب زنده داری و عبادت است ، یاد خداست و ....
ادب دیگر امشب اشک است .
اشکی که قرنهاست از فرق شکافته امامی مظلوم می جوشد و از چشمان حسرت زده دلباختگان جاری می شود.
حکمتی در کار است که شب های قدر با یاد علی (ع) هم داستان شده است . شاید نشانه ای باشد برای مردمانی که راه به حقیقت شب قدر می جویند .
و خدا داناتر است.....


 • کتابخانه امام حسین (ع)
۲۰
خرداد
 • کتابخانه امام حسین (ع)
۲۰
خرداد


 • کتابخانه امام حسین (ع)
۲۰
خرداد

 همزمان با برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی ، کتابخانه عمومی امام حسین اقدام به برگزاری برنامه های متنوعی در این راستا نموده است . این برنامه ها شامل:

برپایی نمایشگاه کتاب رضوی برای آشنایی اعضا از منابع جشنواره و اطلاع رسانی از نحوه شرکت در مسابقه

برگزاری مسابقه ی دلنوشته ای به امام رضا(ع)
مسابقه رنگ آمیزی تصاویر برای اعضای خردسال


برگزاری مسابقه نقاشی از کتاب ده قصه از امام رضا با حضور اعضای فعال کتابخانهو برنامه ویژه حفظ صلوات خاصه امام رضا برای گروه سنی کودک و نوجوان ،
برگزاری نشت کتابخوان با حضور اعضا و شرکت کنندگان مسابقه و ...
و همچنین استقبال خوب اعضا و مراجعین برای امانت کتابهای جشنواره و شرکت در مسابقه قابل توجه بوده است .

 • کتابخانه امام حسین (ع)
۱۶
خرداد


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان پوستر «این چند کتاب» با عنوان «یا غافر الخطایا» و با معرفی ۹ کتاب در قالب‌های متنوع و متناسب با حال و هوا و نیازهای مؤمنان و روزه‌داران، توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد.

«این چند کتاب» ویژه ماه مبارک رمضان مطالعه آثاری همچون «آداب المریدین» نوشته محمد روحی، «با من تماس بگیرید» نوشته مهدی خدامیان‌آرانی، «حکمت عبادات» نوشته آیت‌الله جوادی‌آملی، «رسائل بندگی» نوشته آیت‌الله مجتبی تهرانی، «رمضان، دریچه رؤیت» نوشته اصغر طاهرزاده، «متقین (شرح خطبه متقین نهج‌البلاغه)» نوشته سیدمهدی شجاعی، «ضیافت حقیقی» نوشته آیت‌الله محمد شجاعی و «قدیس» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی را در ایام پربرکت ماه رمضان پیشنهاد می‌کند. همچنین در این مجموعه کتاب «چرا خدا چنین کرد؟ (مجموعه ۶ جلدی برای رده سنی کودک و نوجوان)» نوشته غلامرضا حیدری‌ابهری ویژه مخاطبان کودک و نوجوان معرفی شده است.

گفتنی است، مجموعه پوسترهای «این چند کتاب» از جمله قالب‌های ترویجی خواندن است که به ابتکار اداره کل فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی طراحی، تولید و توزیع می‌شود.
 • کتابخانه امام حسین (ع)
۱۳
خرداد
 • کتابخانه امام حسین (ع)
۱۳
خرداد
 • کتابخانه امام حسین (ع)
۰۶
خرداد


گرما و تشنگی ، گرسنگی و بی حالی ، بی خوابی  و ...
بله کمی سخت است دل کندن از عادت های زمینی .
ورق اما زود بر می گردد .
اینجا نقطه پرواز است .
لذتی هر چند اندک در عبادتت پیدا می شود .
ساز قلبت کوک و اشتهای دلت باز می شود.
آرامشی بی نظیر وجودت را فرا می گیرد .
آرامشی که از هر کسی سراغش را می گرفتی و کسی نشانی از آن نداشت .
بالهایت پر می شود از احساس پرواز.
شادمانه ترین سرود ها را با اشک شوق زمزمه می کنی.
رمضان ماه خداست و چه تماشایی است روی ماه خدا.
پیشوای پاکان ، پیامبر (ص) می فرماید : «اگر بندگان از برکت ها و حقایق رمضان آگاهی می یافتند، آرزو می کردند که رمضان یک سال باشد.»
آری اگر پرده از چشمان بشر کنار می رفت و برکت لحظه های این ماه مبارک را می دانست تمام عمر سر به سجده سپاس از خداوند عالم می گذاشت.
روزه را به جان می خرید انسان اگر می دانست خداوند چه تحفه ای بر لبهای خشکیده روزه داران فراهم آورده است .لحظه ای پا به زمین نمی گذاشت اگر می دانست در شبهای این ماه در آسمان چه خبر است .

السلام ای میهمانی خدا / ماه خوب آسمانی خدا
السلام ای روزه داران السلام / عاشقان مخلص ماه صیام . .


 • کتابخانه امام حسین (ع)